Spolupráca katedry matematiky s Univerzitou v Japonsku

Na základe úspešne spracovanej žiadosti získala UKF finančnú podporu aj na Región 5 – Ázia na spoluprácu s Kansai University v Osake, a to na základe medzinárodných aktivít prof. PaedDr. Zdeny Kráľovej, PhD., a prof. RNDr. Anny Tirpákovej, CSc. Medzinárodná spolupráca reflektuje interdisciplinárny výskum v oblasti psychodidaktiky cudzích jazykov a je realizovaná v odboroch Education a Teacher Training/Foreign Languages, v rámci ktorých sa prelína výskum Pedagogickej fakulty a Fakulty prírodných vied a informatiky.
UKF získala finančnú podporu na spoluprácu s Kansai University v Osake na základe medzinárodných aktivít prof. PaedDr. Zdeny Kráľovej, PhD., a prof. RNDr. Anny Tirpákovej, CSc. Medzinárodná spolupráca reflektuje interdisciplinárny výskum v rámci predchádzajúcej projektovej spolupráce (KEGA 002UKF-4/2020 „Pozitívna psychológia vo vyučovaní anglického jazyka“).
V mesiaci apríl 2023 v rámci mobilít Erasmus+ Staff Training pracovne navštívili japonskú univerzitu prof. PaedDr. Zdena Kráľová, PhD., (Pedagogická fakulta) a prof. RNDr. Anna Tirpáková, CSc., (Fakulta prírodných vied a informatiky).
FPVaI Erasmus01w
Na prelome mesiacov august a september 2024 v rámci mobilít Erasmus+ Staff Training navštívili UKF v Nitre dvaja profesori z Faculty of Foreign Language Studies a Graduate School of Foreign Language Education and Research, Kansai University v Osake – prof. Osamu Takeuchi, Ph.D., a prof. Maiko Ikeda, Ph.D. Výskumný tím prijal dekan FPVaI, prof. RNDr. František Petrovič, PhD., MBA, s ktorým rokovali o pokračovaní a rozšírení spolupráce v súlade so Stratégiou internacionalizácie UKF v Nitre. V rámci spolupráce je realizovaný vedecký výskum, ktorého výsledky budú publikované v indexovaných časopisoch.
Výmenné Erasmus+ mobility zúčastnených pedagógov v rámci medzinárodnej spolupráce s Japonskom ponúkli jedinečnú príležitosť pre odborný rast učiteľov, zdieľanie skúseností za účelom modernizácie vzdelávania na oboch partnerských univerzitách a tvorbu nových kurikúl za účelom rozvoja sociálnych a multikultúrnych kompetencií, kritického myslenia založeného na demokratickom princípe v celoživotnom vzdelávaní a v práci s mládežou.
Erasmus+ v rámci Kľúčovej akcie 1 – Vzdelávacia mobilita jednotlivcov/Mobilitné projekty vysokých škôl medzi krajinami programu a partnerskými krajinami podala UKF v Nitre zastúpená jej rektorom, prof. RNDr. Liborom Vozárom, CSc., projekt číslo 2022-1-SK01-KA171-HED-000078497, v rámci ktorého bol UKF pridelený grant aj na medzinárodnú spoluprácu s Japonskom. Žiadosť projektu za UKF v Nitre bola spracovaná pod vedením prorektorky pre medzinárodné vzťahy doc. PhDr. Martiny Pavlíkovej, PhD., MBA.